Олимпийският бронзов медалист Нил Уилсън е английски художествен гимнастик Тази биография профилира детството му,
Спортистите

Олимпийският бронзов медалист Нил Уилсън е английска художествена гимнастичка. Нил започва да се занимава с гимнастика в училище и до момента, в който завършва, той е готов да покаже своите умения в големите лиги. През март 2014 г. Нил участва в британското първенство за юноши и излезе като победител, помагайки си да спечели наградата за млад спортист мъже през същата година. В шампионата на Commonwealth през 2014 г., който се проведе в Глазгоу, Шотландия, той играе главна роля, като помага на отбора си да спечели златен медал. Той също спечели четири медала за себе си, включително два златни. След това той спечели рекордните пет златни медала на Европейското първенство по гимнастика за юноши, ставайки местна знаменитост в Англия. Неговите възвишени умения, докато използва хоризонталната лента, са го превърнали в управляващ шампион в Игрите на Общността. На Олимпиадата през 2016 г. той спечели бронзов медал в същата категория. Той също беше важна част от британския отбор, спечелил сребърен медал на Световното първенство по художествена гимнастика през 2015 година.

Детство и ранен живот

Нил Уилсън е роден в Лийдс, Англия на 17 януари 1996 г. в Нийл и Сали Уилсън. Той е отгледан заедно с по-малката си сестра Джоана, която също е любителка на гимнастиката и играч на национално ниво.

Докато беше дете, Нил не се интересуваше наистина от спорта. Всъщност по-късно той призна, че е много тромаво дете и че отношението му често кара родителите да се притесняват за бъдещето му. Неудобството му също го нарани няколко пъти, което доведе до някакви постоянни белези.

За да го накарат да се справи с тромавостта си и да го накара да се справи по-добре, родителите му го записаха в клас по гимнастика и тогава той разви интерес към спорта.

Треньорите му видяха известен потенциал в него и започнаха да работят с него. Те го натиснаха силно, като го накараха да прекара повече време в тренировки, тъй като искаха той да полира уменията си преди Олимпиадата през 2004 година.

Но на 10-годишна възраст той удари препятствие на пътя, когато нарани лакътя, поради което беше депресиран за дълъг период от време. Когато най-накрая се оправи, започна да тренира по-усилено и в крайна сметка стана най-добрият гимнастик в академията. И така започна своето пътешествие, като първенството на юношите на Великобритания беше първата му голяма възможност да покаже на света на какво е способен.

кариера

През март 2014 г. Нил участва в британското първенство за юноши и излезе като победител. Спортната академия в Лийдс също го удостои с наградата за млад спортист мъже за великолепното си представяне в турнира.

През същата година той участва в Европейското първенство за юноши и си направи име, като спечели пет златни медала. Това негово изпълнение му спечели място в националния отбор за игрите в Commonwealth, който беше точно зад ъгъла. За да се представи добре в турнира, Нил започна да работи усилено, прекарвайки по-голямата част от времето си в тренировки.

Сега Нил беше признат за старши играч и по време на Игрите в Британия играеше основна роля за това, че отборът му спечели златен медал. В индивидуалната категория той спечели четири медала, включително няколко златни медала и по един от сребърни и бронзови. Събитията, които се отнасят до хоризонталната лента, се оказаха негова опора и той все още се случва да бъде управляващият шампион от Общността на Общността.

2014 г. се оказа прекрасна година за Нил, когато се издигна до национална слава, благодарение на солидните си изпълнения по време на събитията, в които той участва. Следващото голямо събитие, Световното първенство по гимнастика 2015, даде на Нил още една голяма възможност да докаже своята стойност ,

Но за съжаление, той не можеше да повтори представянето си на Commonwealth, тъй като пропусна да спечели индивидуални медали. Той обаче изигра решаваща роля, като помогна на отбора си да спечели сребърен медал. Някои от сложните правила на събитието му попречиха да спечели всички големи медали и той веднага знаеше, че трябва да работи по-усилено, за да остави впечатление в по-големи турнири.

Най-важната година от кариерата му бързо наближаваше като най-голямата мечта на Нил, откакто той започна да тренира гимнастика, е да спечели олимпийски медал за страната си. Олимпиадата през 2016 г. му предостави възможност да реализира мечтата си. Така той тренира по-усилено и за да се подготви за събитието, той участва в Американската купа на AT&T през март 2016 г.

Но той не се представи добре и се бореше през цялото състезание, което се натъкна като основен удар. Той беше класиран на пето място с прилично представяне на успоредните щанги, което дори не беше неговият форт.

Само с два месеца, останали до Олимпиадата, той допълнително засили тренировките си и се надява на място в националния отбор. Тъй като имаше лошо бягане в наскоро приключените турнири, той не беше сигурен дали ще си спечели място в националния отбор.

Въпреки това той беше посочен като един от членовете на английския отбор, който представя страната в гимнастиката. Той хареса възможността и се представи изключително добре на Олимпиадата. Въпреки че пропусна златен или сребърен медал, олимпийски бронз беше толкова добър, колкото всичко друго за младия спортист. Като спечели медала, той стана първият в историята британски гимнастик, достигнал толкова далеч в Олимпиада в категория хоризонтални ленти.

Следващото събитие на неговия радар беше Световното първенство по художествена гимнастика през 2017 г. Този път наоколо искаше да донесе златен медал у дома. Въпреки това той получи контузия по време на тренировка и това застраши шансовете му дори да се яви за събитието. Той дори претърпя операция като част от лечението си.

Но Нил, бидейки борец, се възстанови във времето и беше готов да участва в турнира. Но въпреки усилията, той не успя да излезе с най-доброто си представяне. Той завърши шести в края на първенството.